Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatları
|

Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatları 2024

Boyasız göçük düzeltme fiyatları, göçüğün özelliklerine ve yerine bağlı olarak farklılık gösterir. Büyük bir uzmanlık ve deneyim gerektiren bu işlem, araçlarda değer kaybı meydana gelmemesini sağlar. Bundan dolayı göçükler için ilk olarak bu yöntem tercih edilir.

Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatları

Boyasız göçük düzeltme fiyatları, 1.000 TL ile 10.000 TL arasındadır. Küçük boyutlu göçükler için fiyatlar daha uygun seviyedeyken, büyük boyutlu göçükler içinse fiyatlar daha yüksektir.

Dolu yağması başta olmak üzere farklı etkenlere bağlı olarak oluşan göçükler, klasik yöntemlerle düzeltildiğinde boya kalkmakta ve kavlamaktadır. Buna bağlı olarak ilgili bölgenin boyası, düzeltme sonrasında yenilenmektedir. Bu ise aracın değer kaybetmesine neden olmaktadır.

Yeni nesil tekniklerle boyasız göçük düzeltme yapılabilmektedir. Bu tekniklerde aracın orijinal boyası zarar görmez ve işlemden sonra ilgili bölgenin boyanması gerekmez. Boyanın korunması ve işlemden sonra boya gerekmemesi nedeniyle bu yöntemler, boyasız göçük düzeltmeolarak ifade edilmiştir.

Boyasiz Gocuk Duzeltme Fiyatlari
Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatları 2024 5

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme Fiyatları

Boyasız kaporta göçük düzeltme fiyatları, 1.000 TL ile 10.000 TL arasında değişir. Fiyatlar üzerinde etkili farklı etkenler olduğundan, fiyatlar ciddi anlamda farklılık gösterir. Bu etkenler şu şekildedir:

  • Göçüğün konumu
  • Göçüğün büyüklüğü
  • Göçük sayısı
  • Aracın markası, modeli ve yılı

Göçük sayısı ve boyutunun artmasına bağlı olarak maliyetler artmaktadır. Zira düzeltme için yapılacak işlemin büyüklüğü ve kapsamı artar. Göçüğün konumu ise işlemi uygulamanın ne kadar karmaşık ve zor olduğu ile yakından ilgilidir.

Araç markası, modeli ve yılına bağlı olarak farklı teknikler gerekebilmektedir. Bu teknikler ise maliyetlerin ve doğal olarak da fiyatların artmasına yol açmaktadır. Ayrıca lüks ve yeni araçlara ekstra özen gösterildiğinden, bu araçlara yapılan boyasız göçük düzeltme fiyatları daha yüksektir.

Boyasız Tavan Düzletme

Tavan, özellikle dolu yağışı ve yukarıdan düşen cisimlere en açık araç bölümüdür. Bu tip durumlar nedeniyle göçüklerin önemli kısmı tavanlarda meydana gelir. Bu göçüklerin boyasız olarak düzeltilmesi ise son derece önemlidir.

Araç tavanlarındaki boyalar, aracın takla atarak kaza yaptığının en önemli işaretidir. Bundan dolayı tavandaki boya, aracın çok ciddi anlamda değer kaybetmesine yol açar. Bu değer kaybının engellenmesi için boyasız işlem yapılması gerekir.

Boyasız tavan düzeltme fiyatları; 1.000 TL ile 10.000 TL arasında değişir. Küçük göçükler için ortalama fiyat 1.500 TL iken, büyük göçükler içinse ortalama fiyat 7.500 TL seviyesindedir.

Boyasız Kapı Düzeltme

Kapılar, dış darbelere en açık noktalardan biridir. Küçük çaplı kazalar ve benzeri nedenlere bağlı olarak oluşan göçükler, yeni nesil tekniklerle boyasız olarak düzeltilebilmektedir. Boyasız kapı düzeltme fiyatları; 2.000 TL ile 4.000 TL arasında değişmektedir.

Boyasız Çamurluk Düzeltme

Çamurluklardaki göçükler, dolu ve darbe gibi nedenlere bağlı olarak oluşmaktadır. Boyasız çamurluk düzeltme fiyatları; 1.500 TL ile 3.000 TL arasındadır. Göçüğün boyutuna bağlı olarak fiyatlar farklılık göstermektedir.

Boyasiz Gocuk Duzeltme Fiyatlari 2023
Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatları 2024 6

İllere Göre Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatları

Boyasız göçük düzeltme fiyatları, illere göre farklılık gösterir. Fiyatları belirleyen temel unsur, arz ve talep arasındaki dengedir. Yeni nesil bir teknik olan bu işlemi yapan usta sayısı sınırlıdır. Özellikle büyük şehirlerde talep fazla olduğundan, fiyatlar da ciddi anlamda artmaktadır. İllere göre ortalama fiyatlar şu şekildedir:

İlBoyasız Göçük Düzeltme Fiyatı (TL)
Ankara Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatı5.000 ₺
İstanbul Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatı7.000 ₺
İzmir Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatı5.000 ₺
Antalya Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatı5.000 ₺
Adana Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatı6.000 ₺
Trabzon Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatı5.500 ₺
Bursa Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatı5.000 ₺

Boyasız olarak yapılan bu işlemin fiyatı, boyalı işleme göre daha pahalıdır. Bunun nedeni, işlemi yapan usta sayısının az olması ve aracın değerinin korunmasıdır. Bundan dolayı boyalı düzeltmeye göre nispeten daha kısa sürmesine ve daha az zahmetli olmasına karşın, fiyatlar daha yüksektir.

Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Yapılır?

Boyasız göçük düzeltme, farklı bir uzmanlık alanıdır. Buradaki işlemlerin yapılabilmesi için profesyonel aletlere ihtiyaç duyulur. Bu aletler şu şekildedir:

  • Göçük çekiçleri
  • Sıcak hava tabancası
  • Çekme ve vakumlama aparatları
  • Plastik kazıyıcılar
  • Düzeltme pastaları

Düzeltme işlemi öncesinde ilk olarak ilgili bölge sıcak hava tabancası ile ısıtılır. Burada ısı, boyasız yüzeyden uygulanır veya boyanın zarar görmeyeceği şekilde bir ısıtma yapılır. Isınan metalin esnekliği artar ve böylece düzeltilmesi daha kolay ve yumuşak olur. Boyanın zarar görmemesinin temelinde bu prensip vardır.

Isıtılan metal, çekiş aparatları ile dikkatli bir şekilde çekilir. Bu noktada boyasız bölümden çekiç ile göçüklerin düzeltilmesi gerekebilir. Çok yumuşak dokunuşlarla düzeltme işlemi desteklenir. İşlemden sonra gerekli görülmesi durumunda boyanın üzerine düzeltme pastaları çekilir ve boyanın kusursuz bir görünüme sahip olması sağlanır.

Boyasiz Gocuk Duzeltme Nasil Yapilir
Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatları 2024 7

Boyasız Göçük Düzeltme Güvenilir Mi?

Boyasız göçük düzeltme, yeni nesil bir tekniktir ve tamamen güvenilirdir. Doğru olarak yapıldığında göçükler, boyaya gerek kalmadan düzeltilmektedir.

Yapılan işlemin sorunsuz olabilmesi için mutlaka deneyimli bir usta tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Bu işlemi yapabildiğini iddia eden çok sayıda usta vardır. Ancak bu süreçteki en ufak bir hata, daha sonra boyanın kalkmasına veya zarar görmesine neden olur.

İlk anda göçüğün düzelmiş ve boyanın zarar görmemiş olması önemli değildir. Bu noktada önemli olan işlemin kalıcılığıdır. Daha sonradan böyle sorunların oluşmaması için doğru servis ve usta seçimine özen gösterilmelidir.

Boyasız göçük düzeltme fiyatları, dönemsel olarak farklılık göstermektedir. Dolayısıyla buradaki rakamların değişebileceği unutulmamalıdır.

Boyasız Göçük Düzeltme Sonrasında İz Kalır Mı?

Profesyonel bir şekilde yapıldığında iz kalmaz. Ayrıca göçüğe ilişkin en ufak belirti oluşmaz.

Boyasız Göçük Düzeltme Kaç Gün Sürer?

Göçüğün büyüklüğüne bağlı olarak 1-3 gün arasında tamamlanır. Ustanın yoğunluğu da bu noktada önemlidir.


Triger Kayışı Fiyatı 2024 | Triger Kayışı Değişimi İşçilik Ücreti

Oto Cam Filmi Fiyatları 2024

Hyundai Engelli Araç Fiyatları 2024 (ÖTV’siz)

Araç Conta Yanması Masrafı 2024 | Conta Yanması Maliyeti

Marş Dinamosu Kömürü Nedir? Bittiği Nasıl Anlaşılır?

4.9/5 - (13 oy kullanıldı.)

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir