1 2

Apple Car Projesinde Şok Gelişme: Kimse Bunu Beklemiyordu

Apple, uzun süredir üzerinde çalıştığı elektrikli otomobil projesini durdurdu. Kısa bir süre önce aracın tam otomasyon sürüşe sahip olmayacağı açıklanmıştı. Şimdi ise projenin durdurulduğu ifade edildi. Şirketin, buradaki kaynakları yapay zeka alanında kullanacağı bildirildi.

Apple, Project Titan olarak bilinen elektrikli otomobil projesini durdurduğunu açıkladı. Şirket, bu konudaki açıklamayı çalışanlarına yaparken, elektrikli araç alanında görev yapan çalışanların üretken yapay zeka çalışmalarına kaydırılacağı bildirildi.

Bloomberg tarafından yayınlanan habere göre Apple’ın baş işletme sorumlusu ile projeden sorumlu olan yöneticisinin çalışanlar bilgi verdiği aktarıldı. Henüz herhangi bir işten çıkarma yapılmazken, ilerleyen günlerde bu projede görev yapanların bir kısmının şirketten çıkarılacağı tahmin ediliyor.

Apple Elektrikli Araç Projesinde Başarısız Oldu

Apple, elektrikli araç üreteceğini ilk defa 2015 yılında açıklamış ve bu dönemde Project Titan başlatılmıştı. Apple’dan sonra elektrikli araç üretmeye başlayan şirketler ve markalar dahi araç üretmeyi başarırken, Apple’ın elektrikli araç üretememesi, açık bir başarısızlık olarak algılandı.

Şirket içerisinde alınan bilgilere göre projenin başarısız olmasının temel nedeni olarak istikrarsızlık görülüyor. Projede çalışanların sürekli değişmesi, bazı çalışanların projeye inanmaması ve hedeflerin yanlış belirlenmesi, projenin başarısız olmasının temel nedeni olarak kabul ediliyor.

Bilindiği gibi projenin hedefi tam otomasyon sürüş yeteneklerine sahip bir aracın geliştirilmesi idi. Ancak zaman içerisinde bunun mümkün olmadığı görüldü. Bu ise şirkete para ve zaman kaybettirdi.

İçeriğimizi Oylayın!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir