Tesla menzil

Tesla Modellerinin Menzili Düştü

Tesla, araç menzil tahminlerini güncelledi. Yapılan güncelleme sonrasında Model Y, X ve S’in menzil tahminleri belirgin olarak düştü.

Dünyadaki en önemli elektrikli araç üreticilerinden olan Tesla, modellerindeki menzil tahminlerini güncelledi. Özellikle ABD’deki menzil tahminlerinin abartılı olduğuna dair şikayetlerin yoğunlaşması sonrasında böyle bir hamle geldi. Öte yandan ABD Adalet Bakanlığı’nın da iddialar ve şikayetler ile ilgili soruşturma açtığı öğrenildi.

Tesla kullanıcıları, şirketin vermiş olduğu menzil tahmini ile gerçek sürüşlerdeki menzilin farklı olduğunu dile getiriyordu. Ancak son dönemde menzile dair şikayetler arttı ve Adalet Bakanlığı dahi bu iddialar karşısından devreye girdi. Bunun sonucunda ise Tesla tarafından menzil tahminleri düşürüldü. Öyle ki, bazı modellerde %6’ya varan menzil düşüşleri olduğu görüldü.

Tesla Menzili Düştü

Tesla, menzil tahminlerindeki düşüşü sadece ABD için yaptı. AB ve diğer ülkelerde ise bu yönde bir güncelleme olmadı. Tesla tarafından yapılan menzil tahminlerine ilişkin güncellemeler şu şekildedir:

  • Model Y Performance: Eski menzil 303 mil iken, yeni menzil 285 mil olarak açıklandı.
  • Model Y Long Range: Eski menzil 330 mil iken, yeni menzil 310 mil olarak açıklandı.
  • Model X Plaid: Eski menzil 333 mil iken, yeni menzil 326 mil olarak açıklandı.

Tesla, menzil tahminlerini ABD için düşürürken, bu konuda herhangi bir açıklama yapmadı. AB, İngiltere ve diğer ülkeler için de benzer düşüşlerin yapılıp yapılmayacağı ise bilinmiyor.

İçeriğimizi Oylayın!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir