1 6

Ford Otomatik Paralel Park Özelliğini Kaldırıyor

Ford, araç maliyetlerini düşürmek için farklı yollar denemeye devam ediyor. Bu defa da sürücülerin çok fazla kullanmadığı otomatik paralel park özelliği gündemde. Şirket, araçlarından bu özelliği kaldırarak 60 $ tasarruf edecek.

Ford, araç maliyetlerini düşürmek ve rekabetçi fiyatlara sahip olmak için araçlardaki bazı özellikleri kaldıracağını açıkladı. Otomatik paralel park özelliğinin kaldırılacağı ve yeni araçlara eklenmeyeceği duyuruldu. Bu sayede şirketin araç başına yaklaşık 60 $ tasarruf edeceği ifade edildi.

Ford, şirketin yaklaşık 2 milyar dolar tasarruf etmesini hedefliyor. Bu tasarruflar büyük oranda tedarik zinciri ve nakliye gibi alanlarda gerçekleştirilecek. İlgili alanlarda yapılacak optimizasyonlar ile aynı işlemin daha düşük maliyetle yapılması hedefleniyor.

Şirket, gerçek zamanlı verileri kullanarak sürücülerin kullanmayı tercih etmediği özellikleri de kaldıracak. Otomatik paralel park özelliğinin çok fazla kullanılmadığı ve artık araçlara eklenmeyeceği ifade edildi.

Kaldırılan bu özellik, araç başına 60 $ tasarruf sağlarken, yıllık tasarruf miktarı ise 10 milyon $ olacak.

Farklı Özellikler de Kaldırılabilir

Yetkililerin yaptığı açıklamalara göre kaldırılan özellikler park sistemi ile sınırlı kalmayacak. Yeni geliştirilen teknolojiler veya beklentilerin karşılanmaması gibi nedenlerden doları başka özellikler de kaldırılabilir. Bu kapsamda üretim süreçleri gözden geçiriliyor.

Daha önce kullanılan aerodinamik kalkanların sağlamanın farklı bir yolunun bulunduğu şirket tarafından duyuruldu. Bu sayede araç başına 40 $ seviyesinde ekstra bir tasarruf daha sağlanacak.

İçeriğimizi Oylayın!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir