1 4

Yeni Renault Duster’ın Türkiye’deki Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Kısa bir süre açıklanan Renault Duster’ın Türkiye’de tanıtılacağı tarih belli oldu. Bazı versiyonlarının Bursa’da OYAK tarafından üretilecek olan modelin ilk olarak LPG’li ve mild hibrit olan modellerinin satışa sunulacağı öğrenildi.

Yeni nesil Dacia Duster’ın OYAK ile Renault ortaklığında Renault Duster olarak üretileceği bir süre önce açıklanmış ve aracın görselleri dahi paylaşılmıştı. Bu aracın bazı versiyonlarının OYAK işbirliği ile Bursa’da üretileceği açıklandı.

Yeni Renault Duster Bahar Aylarında Tanıtılacak

Renault Duster, Türkiye’de ve Türkiye için üretilecek bir model olarak ifade edildi. Bu aracın tanıtımının yılın ikinci çeyreğince yapılması beklenirken, tanıtım sonrasında ön siparişler de alınmaya başlanacak. Ayrıca aracın hangi versiyonunun Türkiye’de üretileceği de açıklandı. Yapılan açıklamaya göre 1.0 TCe LPG 100 Bg versiyonu Türkiye’de üretilecek.

Bu aracın tam hibrit bir modelinin olacağı da tahmin ediliyor. Fransız markanın diğer modellerinden tanınan 140 beygir güce sahip olan E-Tech versiyonu var. Ancak ilk olarak LPG’li ve mild hibrit versiyonların üretileceği duyuruldu. Mild hibrit versiyonu 130 beygir ve 4×4 olacak.

Araç iç tasarımına dair bazı görseller paylaşılmış olmasına karşın, versiyona göre bunların değişebileceği konuşuluyor. Markanın en önemli SUV modellerinden birisi olması beklenen Renault Duster, Türkiye pazarına da çok iddialı bir giriş yapacak gibi görünüyor. Bu aracın beklentileri ne ölçüde karşılayacağı ise merakla bekleniyor.

İçeriğimizi Oylayın!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir