1

Jaguar Sadece Elektrikli Araç Üretecek

Jaguar, almış olduğu karar ile elektrikli araç markasına dönüşecek. Bu kapsamda marka, sadece elektrikli motorlara sahip olan araçlar üretecek. Haziran ayı ile birlikte içten yanmalı motora sahip araç üretimini sonlandıracak.

İngiliz otomobil markası olan Jaguar, sadece elektrikli otomobil markası olacağını açıkladı. Dünyadaki en prestijli markalardan biri olan ve güçlü içten yanmalı motorları ile dikkat çeken markanın bu kararı herkesi şaşırttı. Jaguar, Haziran ayına kadar içten yanmalı motora sahip araçları üretmeye devam edecek, ancak Haziran sonrasında sadece elektrikli araç üretecek.

Elektrikli Otomobil Alanında da Kendisini Yenileyecek

Jaguar, hali hazırda farklı elektrikli otomobil modellerine sahip. Ancak bu alanda da kendisini yenilemeyi hedefleyen marka, bazı modellerin üretimini sonlandıracak. I-Pace, üretimi sonlandırılacak modellerden biri. Bitmek bilmeyen sorunlarla adeta özdeşleşen bu model, Jaguar’ın başını çok ağrıtmıştı. Geçen yıl, bataryasındaki yangın riski nedeniyle çağırılmış ve şirkete büyük bir mali yük getirmişti.

Mevcut modellerin fiyatları yüksek olmasına karşın, rakiplerinden çok büyük üstünlükleri bulunmamaktadır. Bu durum, markanın rekabet gücünü de olumsuz etkilemektedir. Elektrikli otomobil alanındaki yenilenmeler ile bu durumun değiştirilmesi hedeflenmektedir.

Jaguar’dan yapılan açıklamada, modellerin üretimi duracağı, ancak daha önce üretilenlerin satışta kalmaya devam edeceği ifade edildi. Bu durum, elektrikli otomobil modelleri ve içten yanmalı motora sahip modeller için geçerli. Jaguar’ın bu hamlesinin ne kadar başarılı olacağını ise zaman gösterecek.

İçeriğimizi Oylayın!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir