1 9

Elon Musk’tan Çin Uyarısı: Rakiplerini Yok Edecekler

Çinli elektrikli araç üreticilerinin son dönemlerdeki hamleleri, köklü otomotiv şirketleri gibi Elon Musk’ı da korkuttu. Musk, ticaret engeli olmazsa Çinli otomobil firmalarının rakiplerini yok edeceğini açıkladı.

Tesla CEO’su olan Elon Musk, yapmış olduğu açıklamalar ile Çinli otomobil üreticilerine dikkatleri çekti. Ünlü CEO, ticaret engeli yönünde kararlar alınmazsa Çinli firmaların küresel rakiplerini yok etmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Uzun süre dünya genelinde en fazla satılan elektrikli araç markası olan Tesla, kısa bir süre önce bu unvanını Çinli BYD markasına kaptırmıştı. Bu gelişmeden sonra Elon Musk’tan böyle bir açıklama gelmesi son derece manidar bulundu. BYD’nin de Warren Buffet destekli olması farklı bir detay olarak dikkat çekiyor.

Musk Çinli Otomobil Şirketlerine Ticari Engel İstedi

Musk, Çinli otomobil şirketlerinin her anlamda son derece rekabetçi olduklarını ifade etti. Eğer bu konuda adımlar atılmaz ve Çinli firmalara ticaret engeli konulmazsa küresel otomotiv pazarında köklü firmaların yok olabileceğini ifade etti.

Musk, Çinli rakipleri ile mücadele etmek için 2023 yılında önemli indirimler yapmaya devam etti. Her ne kadar Model Y yüksek satış rekorları kırsa da genel olarak Çinli firmaların yükselişi durdurulamadı. BYD ve diğer firmaların performanslarını aynı şekilde devam ettirmeleri durumunda, otomotiv sektöründe çok büyük değişiklikler olabilir. Bu firmalara ticaret engeli gelip gelmeyeceğini zaman gösterecek.

İçeriğimizi Oylayın!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir