1 Saatlik Kepçe Fiyatları Ne Kadar

Kiralık Kepçe Fiyatları 2024 | 1 Saatlik Kepçe Fiyatları

Kiralık kepçe fiyatları, kısa süreli kepçe ihtiyaçlarında gündeme gelen önemli konulardandır. Kepçeler, sahip oldukları ekipman ve güç ile kullanıldığı alanlarda ciddi avantajlar sağlamaktadır. Bu kısa süreli ihtiyaçlar için de kiralık mini kepçe hizmeti alınmaktadır.

Kiralık Kepçe Fiyatları 2024

Kiralık kepçe fiyatları, 5.000 TL ile 10.000 TL arasında değişir. Buradaki rakam günlük olup, buna yol ve diğer masraflar dahil değildir. Yol ve diğer masrafların da ilave edilmesi ile birlikte günlük kiralık kepçe fiyatı, 15.000 TL seviyesi ve üzerine çıkabilir.

Kepçeler, zamandan ve işten tasarruf edilmesini sağlayan araçlardır. Normalde onlarca işçinin günlerce sürede yapacağı işi kepçeler, sadece birkaç saatte tamamlar. Bu durum iş açısından önemli avantaj sağlar. Hem zamanın etkili olarak kullanılmasına katkı verirler hem de gereksiz yere işçi maliyetlerinin artmasını engeller.

Kiralik Kepce Fiyatlari 2023
Kiralık Kepçe Fiyatları 2024 | 1 Saatlik Kepçe Fiyatları 4

Kepçelerin günlük kiralama ücretleri yüksek sayılabilecek seviyededir. Ancak yapmış olduğu işin maliyeti, günlük kiralama ücretinin çok üzerindedir. Üstelik kazandırmış olduğu zaman da dikkate alındığında, kepçelerin ne kadar avantajlı olduğu çok daha net bir şekilde görülecektir. Zaten bundan dolayı kiralık kepçe hizmetlerine olan ilgi çok fazladır.

Yol düzenleme, toprak kazıma, moloz kaldırma ve inşaat işlerinde kepçeler, ekskavatörler ve benzeri iş makineleri kullanılır. Bu işlemlerin hangi ilde yapıldığına göre kiralık kepçe fiyatları değişir. İstanbul ve Ankara gibi büyük illerde günlük kiralama fiyatı bazı dönemlerde 20.000 TL seviyesine kadar çıkabilirken, küçük kentlerde ise dönemsel olarak 10.000 TL’nin dahi altına inebilmektedir.

1 Saatlik Kepçe Fiyatları Ne Kadar?

1 saatlik kepçe fiyatları; 1.000 TL ile 2.000 TL arasında değişir. Buradaki rakamlara yol ve operatör masrafları ile diğer maliyetler de eklenir. Dolayısıyla 1 saatlik fiyatlar, farklılık gösterebilmektedir.

Mini kepçeler, yakın noktalardaki ihtiyaçlar için kendi tekerleri üzerinde gitmektedir. Ancak büyük kepçeler ve uzak noktalar söz konusu olduğunda, özel taşıma araçları kullanılarak kepçeler iş yapılacak noktaya ulaştırılır.

1 Saatlik Kepce Fiyatlari Ne Kadar
Kiralık Kepçe Fiyatları 2024 | 1 Saatlik Kepçe Fiyatları 5

Yol masrafı, bazı durumlarda saatlik kiralama bedelinin dahi üzerine çıkabilir. Dolayısıyla kiralama ücretleri değerlendirilirken, mutlak surette yol ve operatör masraflarının da dahil edilmesi gerekir.

Kiralık Kepçe Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

Kiralık kepçe fiyatları, farklı unsurlara göre değişir. Fiyatlar üzerinde etkili olan çok sayıda etken vardır. Bunların tamamını dikkate almadan değerlendirme yapmak sağlıklı olmayacaktır.

Fiyatları etkileyen unsurlardan bazılarına ilişkin detaylar şu şekildedir:

  • Kiralama yapılan il, en önemli unsurlardan biridir. Fiyatlar, arz ve talep dengesine göre belirlenir. Arz ne kadar fazla, yani kiralama hizmeti veren firma sayısı ne kadar çoksa fiyatlar o derece düşük ve dengeli olur. Ancak tersi durumda fiyatlar anlamsız şekilde yüksek olacaktır.
  • Yol masrafı, en önemli kalemlerden biridir. Zira bu araçları yakıt tüketimi fazladır. Mesafe ne kadar uzak olursa yol masrafı o kadar fazla olacaktır.
  • Operatör maliyeti, dikkate alınması gereken diğer bir detaydır. Genellikle kepçe kiralama fiyatlarına operatör maliyetleri de dahildir. Ancak istisnai durumlar olabileceği unutulmamalıdır.
  • Kiralamanın yapılacağı dönem, bir diğer etkendir. Bazı dönemlerde maliyetler, dönemsel etkiler nedeniyle artar.

Aylık Ekskavatör Kiralama Ücreti Ne Kadar?

Kiralanacak olan ekskavatörün büyüklüğüne, gücüne ve özelliklerine göre aylık kiralama ücreti değişir. Her ne kadar net rakam vermek mümkün olmasa da, ortalama aylık kiralama ücreti 100.000 TL seviyesindedir.

Kepçeler Saatte Kaç Litre Mazot Yakar?

Yaptığı işe göre harcadığı mazot miktarı değişir. Ancak ortalama olarak 15 litre mazot yaktığı ifade edilebilir.


4.7/5 - (4 oy kullanıldı.)

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir