Oto Çekici Fiyatları
|

Oto Çekici Fiyatları 2024 | KM Fiyatı

Oto çekici fiyatları,aracı arıza yapanlar başta olmak üzere bütün sürücüler tarafından merak edilen konulardan biridir. Şimdi ihtiyacı olmayanlar dahi, ileride böyle bir hizmete ihtiyaç duyabileceklerini dikkate alarak fiyatları öğrenmek ister. Güncel oto çekici fiyatları ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar yazımızın devamında.

Oto Çekici Fiyatları 2024

Oto çekici fiyatları, 500 TL ile 2.000 TL arasında değişmektedir. Mesafe arttıkça oto kurtarma fiyatları da artarken, aracın büyüklüğüne bağlı olarak da fiyatlar farklılık göstermektedir.

Her ne kadar çekici hizmetleri genellikle oto çekici olarak isimlendirilse de, bu hizmetler tüm lastik tekerli araçlar için verilir. Kamyon, kamyonet, traktör ve dorseli araçlar için bile bu hizmetler verilmektedir. Dolayısıyla bu noktada fiyatları etkileyen en önemli hususun, çekilecek olan aracın büyüklüğü ve türü olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Günümüzde verilen çekici hizmetlerinin önemli kısmını oto çekici hizmetleri oluşturur. Binek araçların çekilmesi için kullanılan çekici, nispeten küçük sayılan kamyonetlerin üzerine yerleştirilmiştir. Ancak kamyon, dorseli araç veya traktör çekmek için kullanılan çekiciler ise çok daha büyük araçlardır.

Oto Cekici Fiyatlari 2023
Oto Çekici Fiyatları 2024 | KM Fiyatı 4

Çekicilerin boyutlarının artması, km başına tükettikleri yakıtın artmasına, bakım ve onarım masraflarının yükselmesine neden olur. Bütün bunlar ise oto çekici fiyatları üzerinden, hizmet alan müşterilere yansıtılmaktadır.

Oto Çekici KM Fiyatları

Oto çekici km fiyatları 2024 yılında; çekicinin türüne bağlı olarak 20 TL ile 50 TL arasında değişmektedir. Gündüz alınan çekici hizmetlerinin km başına fiyatı 20-30 TL arasındayken, gece alınan hizmetlerin km başına fiyatı ise 40-50 TL arasındadır. Buradaki rakamlar otomobil için alınan çekici hizmetleri için geçerlidir. Araç büyüdükçe, km başına fiyat da artmaktadır.

Bazı çekici türlerine göre km başı fiyat şu şekildedir:

Araç TürüKm Başı Fiyat (TL)
Otomobil10 TL
Kamyonet15 TL
Kamyon20 TL
Dorseli Araç30 TL
Traktör30 TL
Küçük İş Makinesi30 TL
Orta İş Makinesi40 TL
Büyük İş Makinesi60 TL

Buradaki rakamlar ortalama olup, illere ve hizmet veren kurumun fiyat politikasına göre değişebilir. Ayrıca ilgili rakamlar, sadece km başına fiyattır. Bundan önce sabit bir ücretin dikkate alındığı, km arttıkça oluşan ücretin de buna eklendiği unutulmamalıdır.

Oto Çekici KM Fiyatları
Oto Çekici Fiyatları 2024 | KM Fiyatı 5

Oto Çekici Fiyat Hesaplama

Oto çekici fiyat hesaplama; tarife ücretine, kilometre ücretinin eklenmesi ile bulunur. Oto çekici fiyatları, araç türü ve km dikkate alınarak hesaplanır.

İlk olarak araç türüne göre açılış ücreti, sabit ücret veya tarife ücreti adı verilen rakam fiyata eklenir. Mesafeden bağımsız olarak bu rakam direkt olarak fiyata dahil edilir. Sonrasında ise km başına fiyat üzerinden mesafe ücreti belirlenir ve bu rakam da eklenerek, oto çekici fiyatları bulunur.

Örneğin; açılış (tarife) ücreti 500 TL, km başı ücreti ise 20 TL olan bir oto çekiciden alınan hizmette, aracın 30 km uzaklığa götürüldüğü varsayılsın. Buna göre fiyat hesaplaması şu şekilde yapılır:

  • Tarife ücreti: 500 TL
  • Mesafe ücreti: 20 TL X 30 km = 600 TL
  • Toplam ücret: 500 + 600 = 1.100 TL

Şehir içerisinde alınan hizmetlerde mesafe genellikle 5 km’ye kadar ihmal edilir ve ekstra bir ücret talep edilmez. Sadece tarife ücretinin ödenmesi yeterli olur.

Araç Çektirmek Kaç TL?

Mesafeye bağlı olarak araç çektirmek 1.000 TL ile 2.000 TL arasında değişmektedir.

Oto Çekiciler KM Başına Ne Kadar Alır?

Oto çekiciler km başına 10-30 TL arasında alır. İllere bağlı olarak bu rakamlar farklılık gösterir.


Araç Klima Kompresörü Fiyatları 2024 | Tamir Fiyatı

Martı TAG Nedir? Nasıl Kullanılır? Şartları

Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatları 2024

Triger Kayışı Fiyatı 2024 | Triger Kayışı Değişimi İşçilik Ücreti

İçeriğimizi Oylayın!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir