1 1

Togg’dan Sonra İkinci Yerli Elektrikli Otomobil Markası Geliyor

Togg’dan sonra ikinci bir yerli otomobil markası daha doğuyor. Yerli cep telefonu markası olan Reeder, %80 oranında yerli otomobil üreteceğini açıkladı. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yaptığı açıklamada ilk aracın banttan ne zaman ineceğini de belirtti.

Yerli cep telefonu üreticisi olan Reeder, elektrikli otomobil üreteceğini açıkladı. Şirket, ürettikleri araçların en az %80’inin yerli olacağını vurguladı. Ayrıca ilk test aracının 30 Ağustos 2024 günü banttan ineceği ifade edildi.

Reeder, üretimin Samsun’da kurulacak tesiste gerçekleşeceğini açıkladı. Aracın genel özellikleri hakkında bilgiler verilmesine karşın detayına çok fazla inilmedi. Dolayısıyla ortaya çıkacak aracın özelliklerinin ne olacağı, hangi kitleye hitap edeceği şimdilik bilinmemektedir.

Reeder Elektrikli Araç Üretecek

Dünyadaki birçok cep telefonu markasının elektrikli araç üretimine yöneldiği bilinen bir durumdur. Xiaomi başta olmak üzere farklı şirketler ilk araçlarını çıkarmayı başardı ve bu konuda önemli mesafeler kat etti. Apple gibi markalar ise bu konudaki Ar-Ge çalışmalarına devam ettiklerini beliriyor.

Dünyadaki bu akıma yerli cep telefonu şirketi olan Reeder da katıldı. Reeder, cep telefonu alanında dünyada önemli bir paya sahip olmamasına karşın elektrikli otomobile yönelme cesaretini gösterdi. Şirketin bu konuda nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu oldu.

Üretilecek araca dair merak edilen bir diğer detay ise fiyat. Aracın fiyatının ne olacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak uygun fiyatlı olacağı tahmin ediliyor.

İçeriğimizi Oylayın!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir