1 2

Togg Sedan İlk Defa Tanıtıldı

Türkiye’nin otomobili olan Togg, ABD’de düzenlenen ve dünyanın en büyük elektronik fuarı olarak kabul edilen CES 2024’te yeni sedan modelini tanıttı. Henüz kullanıcılara sunulmayan bu modelin 2025 yılında satışa çıkarılacağı duyuruldu.

Togg Sedan Modeli T10F İlk Kez Tanıtıldı

Togg, 2019 yılında yapına ön gösterimde sedan modelini de tanıtmıştı. Doğuştan elektrikli olan bu araç, CES 2024’te detaylı olarak tanıtıldı. Ayrıca bu tanıtım kapsamında yapılan açıklamalarda, aracın 2025 itibariyle yollarda olacağı duyuruldu.

C segmentinde olan bu aracın özelliklere dair detaylar da CES 2024 katılımcılarına duyuruldu. Aracın üç farklı seçeneği olacağı ifade edildi. Bu seçenekler ise şu şekildedir: standart menzil arkadan itiş, uzun menzil arkadan itiş ve çift motor.

Arkadan itişli modellerin iki farklı batarya seçeneği olduğu açıklandı. Bu seçeneklerin ilkinde menzilin 350+ km, diğerinde ise 600 km olması bekleniyor. Çift motorlu versiyonun menzilinin ise 530 km olacağı duyuruldu. Standart menzil versiyondaki batarya 52,4 kWh, uzun menzildeki batarya ise 88,5 kWh olacak.

T10F modelinin tıpkı T10X gibi uzaktan güncelleme alabileceği ve böylece kendisini sürekli yenileyen bir olacağı duyuruldu. Bunlara ek olarak T10F modelinde yoğun trafik pilotu yer alacak. Bu asistan, yoğun trafiğin olduğu zamanlarda devreye alınabilecek ve 15 km/s seviyesindeki bir hızda eller direksiyondan çekilerek kontrol T10F’e bırakılabilecek.

5/5 - (1 oy kullanıldı.)

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir