1

Citroen Ami’nin En Çok Satıldığı Ülkeler Belli Oldu

Citroen tarafından geliştirilen ve mini yapısı ile dikkat çeken Ami modelinin en çok satıldığı ülkeler belli oldu. En çok satılan ülkeler arasında Türkiye’de yer aldı. Peki, 2023 yılında Türkiye’de kaç adet Citroen Ami satıldı?

Citroen, 2023 yılını toplamda 63 bin 153 araç satışı ile tamamladı. Bu rakama göre marka, Türkiye’de en hızlı büyüyen hafif ticari araç markası olması başardı. Satış rakamları ile globalde üçüncü sıraya yükselen Citroen, geleceğe dair çok daha büyük umutlar beslemeye başladı.

Türkiye, Citroen Ami’nin En Çok Satıldığı Üçüncü Ülke Oldu

Citroen Ami, en yüksek satışlardan birini Türkiye’de yaptı. Globalde üçüncü sırada yer alan Türkiye’de, 2023 yılı boyunca toplam 2 bin 848 adet Ami satıldı. Her ne kadar ilk bakışta rakam çok düşük gibi görünse de bir önceki yıl ile kıyaslandığında çok yüksek olduğu görülüyor. Ayrıca diğer ülkelerdeki satış rakamları da Türkiye’deki satışların çok iyi olduğunu gösteriyor.

Ami, 9 ülke için üretildi ve bu 9 ülkeden başka yerlerde satışa sunulmadı. %100 elektrikli olan bu araç, 45 km/ s hıza kadar ulaşabilmektedir. Dört tekerlekli bisiklet olarak kabul edilen araç, elektrikli olması nedeniyle yüksek tork gücüne sahiptir.

Tek şarj ile 75 km’ye kadar gidebilen araç, özellikle şehir için ulaşım problemlerine çözüm olarak geliştirildi. İlerleyen yıllarda bu aracın daha da yaygınlaşması bekleniyor.

İçeriğimizi Oylayın!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir