Azerbaycan Araba Fiyatları
| |

Azerbaycan Araba Fiyatları 2024

Azerbaycan araba fiyatları, özellikle ülkemizdeki araç fiyatlarının sürekli artmasından sonra daha fazla merak edilmeye başlamıştır. Yazımızın devamında Azerbaycan otomobil fiyatları hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Azerbaycan, yaklaşık 11 milyon nüfusa sahip bir ülkedir. Ekonomik büyüklük bakımından ise dünyada sıralamasında 89.sırada yer alır. Türkiye ise ekonomik gelişmişlik sıralamasında ilk 20’de bulunmaktadır. İşte bu durum, Azerbaycan araba fiyatları ile Türkiye’deki rakamların kıyaslamasının yapılmak istenmesine neden olmaktadır. Bu kıyaslamalara ilişkin detayları sizler için derledik.

Azerbaycan Araba Fiyatları

Azerbaycan araba fiyatları, tercih edilecek markaya, modele ve aracın genel durumuna göre farklılık göstermektedir. Lüks araçlar için ödenmesi gereken rakamlar astronomik seviyelerde olabilirken, normal binek araçların fiyatları ise makul seviyededir.

2015-2020 model binek araçların ortalama fiyatları 15.000 AZN ile 25.000 AZN arasındadır. AZN, Azerbaycan manatıdır ve buranın resmi para birimidir. Fiyatların daha net anlaşılması için TL cinsinden verilmesi daha doğru olacaktır. 15.000 AZN, yaklaşık 235.000 TL iken, 25.000 AZN ise yaklaşık 390.000 TL’dir.

Sıfır araç fiyatları ise 30.000 AZN ile 40.000 AZN arasında değişmektedir. Ancak rakamların marka ve modele göre ciddi anlamda farklılık gösterdiğinin unutulmaması gerekir.

Azerbaycan 2. El Araba Fiyatları
Azerbaycan Araba Fiyatları 2024 4

Azerbaycan 2. El Araba Fiyatları

Azerbaycan 2. el araba fiyatları, arz ve talep dengesine göre sürekli olarak farklılık göstermektedir. Bundan dolayı net rakam vermek gerçekten çok zordur. Ancak fiyatların ortalama olarak 15.000 AZN ile 30.000 AZN arasında olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Fiyatlar değişken olduğundan, sizlerle paylaşmış olduğumuz aralığın üzerinde veya altında fiyatlara sahip seçenekler olduğu da unutulmamalıdır. Azerbaycan’daki bazı ikinci el araçların fiyatları şu şekildedir:

MarkaModelFiyat
Audi S5201826.000 AZN
Honda Civic200810.000 AZN
Nissan Pathfinder201734.000 AZN
Lexus RX 350201834.000 AZN
Toyota Pirus201111.000 AZN
Toyota Highlander202242.000 AZN
Kia Rio201921.000 AZN
Fiat 500L201822.000 AZN

Buradaki rakamlar, aracın kilometresine, genel durumuna, değişen ve boya olup olmamasına göre farklılık göstermektedir. Ancak fiyatlara genel olarak bakıldığında, ülkemize göre çok daha uygun seviyede olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Azerbaycan’daki ikinci el araçlar, genellikle 2-15 yaş aralığındadır. Ülkemizdeki gibi 30 yaşında olan araçlara buradaki ikinci el sitelerinde rastlamak, nadir görülen bir durumdur. Dolayısıyla hem fiyatlar hem de araç yaşı açısından ülkemize kıyasla çok daha avantajlı bir ülke olduğu ifade edilebilir.

Azerbaycan 2. El Araba Sitesi

Azerbaycan’da ikinci elde araç alım satım işlemi, ülkemizdeki gibi genellikle internet siteleri üzerinden yürümektedir. Azerbaycan 2.el sitesi, ikinci el araç arayanların ve araçlarını satmak isteyenlerin buluşma noktasıdır. Burada yaygın olarak kullanılan ikinci el siteleri şunlardır:

  • Tap.az: Azerbaycan’ın en ünlü alım satım platformlarından biridir. İkinci el araç ilanlarının olduğu bu sitede farklı ürün ve eşyaların satışı da yapılmaktadır.
  • Turbo.az: Araç alım ve satım için yaygın olarak kullanılan platformlardan biridir.
  • Bina.az: Sadece araçla sınırlı olmayan bir alım satım sitesidir.
  • Bakida.com: Farklı kategorideki ürünlerin alım satımı için kullanılan online bir platformdur.

Bunların haricinde sahibinden sitesinin de zaman zaman burada kullanıldığı bilinmektedir. Kısacası Azerbaycan araba fiyatları için takip edilecek farklı siteler vardır.

Azerbaycan 2. El Araba Sitesi
Azerbaycan Araba Fiyatları 2024 5

Azerbaycan’dan Araba Alınır Mı?

Azerbaycan araba fiyatları, Türkiye’ye kıyasla çok daha uygun seviyededir. Azerbaycan’da kullanmak için araç alımı yapabilirsiniz.

Azerbaycan’dan Alınan Araba Türkiye’de Kullanılabilir Mi?

Azerbaycan’dan alınan bir aracın Türkiye’de kullanılabilmesi için gümrük işlemlerinin tamamlanması gerekir. Bu işlemler neticesinde KDV, ÖTV ve gümrük vergileri ödenmelidir. Dolayısıyla alınacak aracın maliyeti, tahmin edilenden çok daha yüksek olacaktır.


İlginizi Çekebilir;

4.6/5 - (11 oy kullanıldı.)

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir