Sunroof Fiyatlari
|

Sunroof Fiyatları Ne Kadar? Sonradan Sunroof Fiyatları 2023

Aracınızın açılır tavana sahip olmasını istiyorsanız, sonradan Sunroof fiyatları sizin için önemli demektir. Günümüzde, neredeyse tüm araçlara sonradan açılır tavan eklenebilir. Ancak bunun için hem sunroof fiyatları hem de işçilik ücretlerinin getirdiği maliyetleri karşılamanız gerekir.

Sonradan Sunroof Fiyatları 2023

Sonradan sunroof fiyatları, 10.000 TL ile 25.000 TL arasında değişir. Aracın modeli, tercih edilecek açılır tavan özellikleri, sunroofun markası bu noktada etkilidir. Dolayısıyla paylaşılan aralığın altında veya üstünde fiyatlara sahip olan seçenekler olduğunun da bilinmesi gerekir.

Buradaki rakamlar, sadece ekipman fiyatlarıdır. Bunlara işçilik ücretlerinin de ekleneceği unutulmamalıdır. İşçilik ücretleri ise yine aracın modeline göre farklılık gösterir. Ancak ortalama olarak 4.000 TL ile 8.000 TL arasında olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Sonradan Sunroof Fiyatları 2023
Sunroof Fiyatları Ne Kadar? Sonradan Sunroof Fiyatları 2023 4

Elektrikli Sunroof Fiyatları

Sunroofların kendi içerisinde farklı modelleri vardır. Elektrikli, kızaklı, çevirmeli, manuel gibi modeller içerisinde en fazla tercih edilenler ise elektrikli (otomatik) modellerdir. Elektrikli modeller, tek tuşla açılır tavan pencerelerinin açılmasını sağlar. İnsan gücüne ihtiyaç duyulmayan modellerdir.

Otomatik sunroof fiyatları, markaya ve modele bağlı olarak farklılık gösterir. Bundan dolayı net bir rakam söylemek zordur. Ancak ortalama olarak elektrikli sunroof fiyatları; 10.000 TL ile 30.000 TL arasında değişir.

Çıkma Manuel Sunroof Fiyatları

Çıkma manuel sunroof fiyatları, en uygun fiyata sahip seçeneklerdir. Bu seçenekleri hurdacılarda veya çıkma parçacılarda bulmak mümkündür. Ayrıca sahibinden gibi sitelerdeki ilanlar da incelenebilir.

Çıkma manuel sunroof fiyatları; 2.000 TL ile 5.000 TL arasında değişir. Genel durumu iyi olan, açma ve kapama sistemi sorunsuz olarak çalışan, üzerinde çatlak ve kırıkların bulunmadığı modellerin fiyatları nispeten daha yüksektir.

Çıkma Manuel Sunroof Fiyatları
Sunroof Fiyatları Ne Kadar? Sonradan Sunroof Fiyatları 2023 5

Sonradan Sunroof Taktırma İşçilik Fiyatları

Sonradan taktırılacak sunrooflar için en önemli maliyet kalemlerinden biri de işçilik fiyatlarıdır. Zira açılır tavan penceresi için aracın tavanın kesilmesi ve daha sonra sunroofun özenli bir şekilde yerleştirilmesi gerekir.

Bu işlem, ciddi bir ustalık ve deneyim gerektirir. Herhangi bir ustanın bu işlemi yapması mümkündür. Ancak hatasız ve sorunsuz bir deneyim için doğru ustanın tercih edilmesi gerekir. Bu durum ise daha yüksek işçilik maliyeti demektir.

Sonradan sunroof taktırma işçilik fiyatları, ortalama olarak şu şekildedir:

Araç MarkasıSunroof Taktırma Fiyatı
Audi8.000 TL
Chevrolet5.000 TL
Citroen5.000 TL
BMW8.000 TL
Mercedes8.000 TL
Dacia3.000 TL
Fiat5.000 TL
Honda6.000 TL
Hyundai5.000 TL
Nissan5.000 TL
Opel5.000 TL
Peugeot4.000 TL
Renault6.000 TL
Toyota5.000 TL
Volkswagen6.000 TL
Mazda5.000 TL

Buradaki fiyatlar, şehirlere ve hatta bölgelere göre değişiklik gösterebilir. Bakıldığında her marka araç için yapılan işlemler benzer olmasına karşın, lüks markalar için talep edilen ücret daha fazladır. İlgili husus dahi fiyatların ne kadar değişken olduğunu net şekilde göstermektedir.

Araca Sonradan Sunroof Nasıl Takılır?

Bir araca sonradan sunroof takmak için izlenmesi gereken adımlar vardır. Bu adımlar şu şekildedir:

  • İlk olarak sunroofun takılacağı nokta belirlenir. Bu süreçte elektrik tesisatının nereden getirileceği de planlanır.
  • Planlanan bölge çok dikkatli bir şekilde kesilir.
  • Kesilen bölgeye elektrik kabloları çekilir ve gerekli düzenek yerleştirilir.
  • Sunroof, dikkatli bir şekilde ilgili bölgeye takılır. Elektrik kabloları, sunroofun ilgili noktalarına takılır.
  • Elektrik bağlantılarının tamamlanmasından sonra sunroofun çalışıp çalışmadığı, yerine tam olarak oturup oturmadığı kontrol edilir.
  • Kontrollerde sorun olmadığı anlaşıldığında montaj tamamlanır ve su sızdırmazlık testi yapılır.

Bu aşamaların ardından son kontroller yapılarak işlem sonlandırılır. Söz konusu işlem büyük bir ustalık ve deneyim gerektirdiğinden, deneyimli ustaların tercih edilmesi gerekir.

Sonradan takılan sunroof ruhsata işletilmek zorunda mı?

Ruhsatta sunroof ile ilgili bir bilgi yoktur. Dolayısıyla ruhsata işletmek gerekmez.

Sonradan takılan sunroof sağlıklı olur mu?

Deneyimli bir usta tarafından yapılan sunrooflar sorunsuz olarak çalışır. Ancak yanlış usta seçimi, sürekli problem anlamına gelebilir.


İlginizi Çekebilir;

5/5 - (1 oy kullanıldı.)

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir