Oto Cam Filmi Fiyatları

Oto Cam Filmi Fiyatları 2024

Oto cam filmi fiyatları 2024 yılında araç sahiplerinin yakından takip ettiği konulardan biridir. Fiyatlar, tercih edilecek markaya, filmin numarasına ve büyüklüğüne göre değişmektedir.

Oto Cam Filmi Fiyatları

Oto cam filmi fiyatları, 50 TL ile 300 TL arasında değişmektedir. Filmin markasına ve numarasına bağlı olarak rakamlar farklılık göstermektedir. Kaliteli markaların ürünleri ortalama 300 TL iken, bilinmeyen markaların fiyatları ise ortalama 100 TL’dir.

Fiyatlar konusundaki en önemli etken, markadır. Markaya göre fiyatlar ciddi anlamda değişkenlik göstermektedir. Yaygın olarak tercih edilen bazı markalara ait oto cam filmi fiyatları şu şekildedir:

Marka ve NumaraFiyat (TL)
3M Cam Filmi Çizilmez Koyu Ton 50 X 200 cm60 TL
3M Çizilmez Cam Filmi 600 X 50 cm200 TL
Amerikan Çizilmez Orta Ton 100 x 100 cm70 TL
Aynalı Amerikan Çizilmez Cam Filmi 50 X 400 cm90 TL
Amerikan Çizilmez Cam Filmi150 TL
Güvenlik Özellikli Cam Filmi 60 X 500 cm110 TL
Bir Arabalık Cam Filmi 50 x 600 cm180 TL
Flash Çizilmez Amerikan Siyah100 TL
Güvenlik Şeffaf Cam Filmi60 TL
Krc Siyah 600 x 50 cm180 TL
Oto Cam Filmi 50 X 600 cm160 TL
Numgard Çizilmez Oto Cam Filmi 50 X 600 cm150 TL
Cam Filmi Orta Ton 75 X 600 cm160 TL
Ziebart 152 x 600 cm300 TL

Buradaki rakamlar ortalama olup, farklı etkenlere göre değişkenlik gösterebileceği unutulmamalıdır. Ayrıca bazı markaların sahtelerinin de piyasada yer aldığı ve buna bağlı olarak fiyatlar arasında bazen anlamsız tutarsızlıklar olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır.

Oto Cam Filmi Fiyatları 2023
Oto Cam Filmi Fiyatları 2024 5

Oto Cam Filmi Uygulama Fiyatları

Oto cam filmi fiyatları, genel olarak makul sayılacak seviyededir. En kaliteli markaların ürünleri dahi bütçeyi zorlamadan alınabilir. Buradaki en önemli maliyet kalemi, filmlerin kendisi değil, işçiliktir.

Oto cam filmi uygulama fiyatları; araç başına 1.000 TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir. Aracın camlarının büyüklüğü ve film çekmenin zorluğuna bağlı olarak fiyatlar arasında farklılıklar vardır.

Araç sahipleri, filmleri alarak kendileri de araçlarına çekebilir. Ancak film çekmek, ciddi anlamda uzmanlık ve deneyim gerektirir. Yapılacak bir hata nedeniyle filmlerin tamamı boşa gidebilir veya ortaya çıkan sonuç hayal kırıklığı olabilir.

Oto Cam Filmi Uygulama Fiyatlari
Oto Cam Filmi Fiyatları 2024 6

Oto Cam Filmi Markaları

Oto cam filmine olan ilginin yüksek olması nedeniyle bu ürünleri üreten çok sayıda marka vardır. Bu markalardan bazıları özellikleri ile öne çıkmaktadır. İşte o markalara ilişkin detaylar:

3M Cam Filmi

En fazla tercih edilen markalardan biridir. Araç sahipleri 3M cam filmi fiyat bilgisini de yakından takip etmektedir. Bu markanın öne çıkan özellikleri şu şekildedir:

 • Zararlı UV ışınlarını %99’a kadar emerek araç içerisinde geçirmez.
 • Net ve güvenli bir görüş alanı oluşturur.
 • Araç içerisini, güneşe bağlı sıcaklıktan belirgin olarak korur ve araç içi havasını olumlu etkiler.
 • Farklı renk ve ton seçenekleri bulunur.

Sonax Cam Filmi

Yaygın olarak tercih edilen bir diğer markadır. Yüksek kalitesi ve uzun ömürlü yapısı ile beklentileri karşılar. Bu markanın öne çıkan özellikleri ise şu şekildedir:

 • UV ışınlarına karşı koruma sağlar.
 • Net bir görüş alanı sunar.
 • Camlara etkili olarak tutunur ve kavlama gibi olumsuzlukların yaşanmasına izin vermez.

Sonax, yaygın olarak kullanılan bir marka olduğundan, hemen her yerde bu markanın cam filmlerini bulmak ve gerekli durumlarda destek almak mümkündür.

Ziebart Cam Filmi

Solma, çizilme ve kabarma gibi olumsuzluklara karşı ömür boyu garanti veren bir markadır. Kaliteli oto cam filmi denildiğinde ilk akla gelen markalardan olan Ziebart, güneş ışığının yakıcı etkilerinden ortalama olarak %60 oranında koruma sağlar. UV ışınlarından koruma sağlama seviyesi ise %99’dur. Ayrıca cama tam olarak yapışır ve olası bir cam kırılması durumunda, camların dağılmasını engeller.

Oto Cam Filmi Numaraları

Oto Cam Filmi Numaraları

Oto cam filmi fiyatları konusunda dikkate alınması gereken hususlardan birisi de filmlerin numarasıdır. Filmler, ışık geçirgenlik oranlarına göre 1, 2, 3 ve 4 şeklinde numaralandırılmıştır. Söz konusu numaralara ilişkin detaylar şu şekildedir:

 • 1 Numaralı Oto Cam Filmi: Işık geçirgenliği %85 seviyesinde olan cam filmleridir. Işığı çok yüksek oranda geçirdiği ve sürüşü tehdit etmediği için bu filmleri kullanmak serbesttir.
 • 2 Numaralı Oto Cam Filmi: Bu seçeneğin ışık geçirgenliği %70’tir. Görüş mesafesi için risk oluşturmaması nedeniyle bu seçenek de serbesttir.
 • 3 Numaralı Oto Cam Filmi: Işık geçirgenliği %55 seviyesindedir. Işığın neredeyse yarısını geçirmemesi, sürüş güvenliği açısından riskler meydana getirmektedir. Bundan dolayı kullanımı serbest değildir.
 • 4 Numaralı Oto Cam Filmi: Işık geçirgenliği %35-40 seviyelerindedir. Bu seçenek de serbest değildir.

Cam Filmi Taktırmak Yasak Mı?

Arka camlarda %70 ve üzeri, ön camlarda ise %75 ve üzeri ışık geçirgenliğine sahip oto filmleri serbesttir. Daha düşük ışık geçirgenliğine sahip olanların kullanımı ise yasaktır.

Bir Araca Ne Kadar Cam Filmi Gider?

Bir araç için ortalama 4 m2 cam filmi gerekmektedir.


Hyundai Engelli Araç Fiyatları 2024 (ÖTV’siz)

Kasko Fiyatları 2024 | Kasko Fiyatı Hesaplama

Mutlu Akü Fiyatları 2024 | 60, 72, 105 Amper Fiyat Listesi

Marş Dinamosu Kömürü Nedir? Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Araç Conta Yanması Masrafı 2024 | Conta Yanması Maliyeti

4.8/5 - (5 oy kullanıldı.)

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir