Günlük Vinç Kiralama Fiyatları

Günlük Vinç Kiralama Fiyatları 2024

Günlük vinç kiralama fiyatları, kısa süreli ihtiyaçları olan kişi ve işletmeler tarafından takip edilmektedir. Fiyatlar, tercih edilecek vincin özelliklerine, yükseklik ve ağırlık kapasitesine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Kiralamalar, aylık, haftalık, günlük ve hatta saatlik olarak dahi yapılabilmektedir.

Günlük Vinç Kiralama Fiyatları

Günlük vinç kiralama fiyatları; 10.000 TL ile 20.000 TL arasında değişmektedir. Tercih edilecek vincin özelliklerine, kapasitesine, yapılacak işin karmaşıklığına ve riskine bağlı olarak fiyatlar daha yüksek veya daha düşük olabilmektedir.

Vinçler, tonlarca ağırlığa sahip olan yüklerin, malzemelerin tek seferde bir noktadan diğerine taşınmasını sağlar. Bazen malzemelerin yüksek bir noktaya çıkarılması için de kullanılırlar. İhtiyaçlara yönelik farklı türden vinçler vardır. Bazı vinç türlerine ilişkin günlük vinç kiralama fiyatları şu şekildedir:

Vinç TürüGünlük Kiralama Fiyatı (TL)
35 Tonluk Çift Kırma Vinç kiralama fiyatı18.000 TL
80 Ton Çift Kırma Vinç22.000 TL
100 Ton Vinç kiralama fiyatı25.000 TL
200 Ton Mobil Vinç18.000 TL
Mobil Vinç kiralama fiyatı20.000 TL
Sepetli Vinç15.000 TL
Makaslı Platform kiralama fiyatı15.000 TL

Buradaki rakamlar ortalama olup, farklı unsurlara göre değişmektedir. Fiyatlar üzerindeki en etkili unsur, arz ve talep arasındaki dengedir. Vinç bulmak için farklı seçeneklerin olduğu yerlerde fiyatlar nispeten biraz daha düşükken, bu imkanların az ve kısıtlı olduğu yerlerde ise fiyatlar çok daha yüksektir.

Gunluk Vinc Kiralama Fiyatlari 2023
Günlük Vinç Kiralama Fiyatları 2024 4

Fiyatlar, illere ve hatta ilçelere göre de ciddi anlamda farklılık göstermektedir. Zira vinçler oldukça ağır araçlardır ve bir noktadan farklı bir noktaya gitmeleri ciddi maliyetler gerektirmektedir. Mesafe arttıkça, maliyetler de artmaktadır. Bundan dolayı illerdeki ve ilçelerdeki fiyatlar farklılık göstermektedir. Bazı şehirlere göre günlük vinç kiralama fiyatları şu şekildedir:

ŞehirFiyat (TL)
Ankara vinç kiralama fiyat25.000 TL
İstanbul vinç kiralama fiyat30.000 TL
İzmir vinç kiralama fiyat24.000 TL
Bursa vinç kiralama fiyat22.500 TL
Adana vinç kiralama fiyat25.000 TL

Saatlik Vinç Kiralama Fiyatları

Kısa süreli vinç ihtiyaçları için saatlik kiralama hizmetleri tercih edilmektedir. Bunlar genellikle 1 saatlik basit işlerin yapılması için alınan hizmetlerdir. Saatlik vinç kiralama fiyatları; 3.000 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir. Yüksek ağrılık kapasitesine sahip vinçler için ortalama saatlik fiyatı 8.000 TL iken, düşük kapasiteli olanların ortalama saatlik ücreti ise 3.000 TL’dir.

Saatlik vinç kiralama hizmetinde de vincin türü ve özellikleri önemlidir. Bazı vinçlere ilişkin saatlik kiralama ücreti şu şekildedir:

Vinç TürüSaatlik Ücret
Sepetli Vinç Saat Ücreti8.000 TL
Kule Vinç Saat Ücreti10.000 TL
Mobil Vinç Saat Ücreti5.000 TL

Mobil Vinç Kiralama Fiyatları

Mobil vinçler, tekerlekli taşıyıcıların üzerine monte edilen vinç sistemleridir. Tekerlekli taşıyıcılar sayesinde bu vinçler, istenen noktalara çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gidebilmektedir. Bu durum ise mobil vinç kiralama fiyatları üzerinde azaltıcı etki yapmaktadır.

Mobil vinçlerin günlük kiralama ücretleri 8.000 TL’dir. Vincin kapasitesi ve özellikleri arttıkça fiyatlar da artmakta, tersi durumda ise fiyatlar azalmaktadır. Dolayısıyla vermiş olduğumuz rakamın değişebileceği unutulmamalıdır.

Mobil Vinc Kiralama Fiyatlari
Günlük Vinç Kiralama Fiyatları 2024 5

Vinçler, ilk satın alma maliyetleri çok yüksek olan araçlardır. Bundan dolayı kısa süreli ihtiyaçlar için satın alma yerine kiralama yöntemi tercih edilmektedir. Ayrıca operatör ve bakım masrafları gibi maliyetler de dikkate alındığında sürekli ihtiyacı olan işletmeler dahi haftalık ve aylık kiralama ile ihtiyaçlarını gidermektedir.

1 Günlük Vinç Kiralama Fiyatı Ne Kadar?

Vincin türüne bağlı olarak günlük kiralama ücreti farklılık gösterir. Ancak ortalama olarak 10.000 TL denilebilir.

Sepetli Vinç Kiralama Ücreti Ne Kadar?

Bu araçların günlük kiralama ücretleri ortalama 10.000 TL’dir. Vincin kaldırma ve yükseklik kapasitesine göre rakamlar farklılık göstermektedir.


Bursa İzmir Otoban Ücreti 2024

Rot Balans Fiyatı 2024 | Rot Balans Ayar Fiyatları

Egzoz Fiyatları 2024 | Komple Egzoz Fiyatları

Araç Klima Kompresörü Fiyatları 2024 | Tamir Fiyatı

5/5 - (6 oy kullanıldı.)

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir