1 3

Honda’nın Çin Pazarı İçin Ürettiği Elektrikli Araçlar Ortaya Çıktı

Honda’nın Çin pazarı için üretmiş olduğu modellerin görüntüleri ilk defa paylaşıldı. Çin pazarı için geliştirilen modellerin donanımsal açıdan aynı özelliklere sahip olduğu öğrenilirken, tasarım açısından ise küçük farklılıklar olduğu ifade edildi.

Honda tarafından geliştirilen yeni crossover modelleri olan e-NES2 ve e-NP2 modellerinin görüntüleri, Çin’in Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı tarafından paylaşıldı. Bakanlığın web sitesinde paylaşılan görüntülerde, araçların tasarım açısından küçük farklılıklara sahip olduğu görüldü.

Honda Çin Pazarına İki Yeni Elektrikli Araçla Giriyor

Honda’nın geliştirmiş olduğu iki model de Çin pazarına yönelik. Araçların donanım açısından özellikleri aynı. Her iki modelde de 2735 mm aks mesafesi, 150 kW kapasitesinde bir motor ve 68,8 kWsa kapasiteli bir batarya bulunuyor.

Araçların donanımlarına dair paylaşılan özelliklere bakıldığında her ikisinin de tasarım dışında aynı olduğu ifade edilebilir. Ayrıca araçların paketleri de donanım açısından bazı farklılıklara yol açabilir. Ancak temel olarak her iki araç da birbirinin aynısı.

Aynı özelliklere sahip modellerle Çin pazarına girilmesinin arkasında, araçları pazarlayacak firmaların farklı olması yatıyor. Farklı firmalara pazarlama imkanı verildiği için bazı küçük tasarım farkları ile iki model şeklinde Çin pazarına girme stratejisi benimsenmiş durumda.

Honda, daha önce de benzer bir strateji izlemiş ve istediği sonuca ulaşmıştı. 2024 yılında da aynı başarıyı elde edip edemeyeceği şimdiden merak ediliyor.

İçeriğimizi Oylayın!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir