11

Renault Açıkladı: Yeni SUV Geliyor

Renault, uzun süredir üzerinde çalıştığı SUV modeline ilişkin açıklamalar yaptı. Austral ile Captur arasında konumlanması beklenen C-SUV modeline ilişkin bilgiler paylaşıldı. Ayrıca yeni modelin ismi de ilk defa açıklandı.

Renault, dünya genelinde SUV modellere olan ilgi nedeniyle SUV ailesini genişletme kararı almış ve bu alanda çalışmalar yapmaya başlamıştı. Bu kapsamda geliştirilen yeni model kamuoyu ile paylaşıldı. Yeni modelin tanıtımının ise bahar aylarında yapılması bekleniyor.

Yeni SUV Modelin Adı Belli Oldu: Symbioz

Yeni geliştirilen SUV modele Symbioz ismi verildi. Kökeni Yunancaya dayanan bu kelime, birlikte yaşamak anlamına geliyor. Anlamı ve kısalığı ile ideal bir isim gibi görünen Symbioz, ilerleyen yıllarda isminden çokça söz ettirecek gibi görünüyor.

Kullanıcı ihtiyaçlarının dikkate alınarak geliştirildiği araç, tam hibrit bir model olacak. E-Tech olacak araçtaki yakıt verimliliğinin de üst seviyede olması bekleniyor.

Araca dair açık görseller paylaşılmasa da bazı ipuçlarının görüldüğü görseller paylaşıldı. Buna göre aracın sportif bir tasarıma sahip olması bekleniyor. Ayrıca kaslı yapıda olacağı tahmin ediliyor. Burun kısmının çıkıntılı, Clio modellerindeki bumerang LED’ler paylaşılan görsellerde dikkat çekiyor.

Araç, 4,41 metre uzunluğa ve 1,5 ton ağırlığa sahip olacak. Austral’dan 10 cm daha kısa bir model olarak öne çıkacak. Ayrıca araçta panoramik cam tavan bulunacak. Detaylı görseller paylaşıldığında Symbioz modeline ilişkin daha kapsamlı değerlendirmeler yapılacaktır.

İçeriğimizi Oylayın!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir