1 1

Mercedes Katı Hal Pil Teknolojisine Gerek Kalmayacağını İddia Etti

Mercedes, mevcut gelişmeler ışığında yakın gelecekte katı pil teknolojisine gerek kalmayacağını ileri sürdü. Şirketin baş teknoloji sorumlusu olan Markus Schafer, lityum iyon pillerdeki gelişmelerin, elektrikli araçlardaki pil kullanımına dair tahminleri değiştirebileceğini ifade etti.

Mercedes, elektrikli otomobiller konusunda yapmış olduğu Ar-Ge çalışmaları neticesinde önemli sonuçlara ulaşıyor. Bunlardan bazılarını kamuoyu ile açık olarak paylaşan şirket, bazılarını ise dolaylı olarak paylaşmayı tercih ediyor. Katı pil teknolojisine yönelik açıklamaların arkasında da bu türden bir çalışma olduğu tahmin ediliyor.

Elektrikli Araçlardaki Pil Teknolojileri Çalışmaları Yenilik Getirmeyecek

Katı hal piller, gelecekte elektrikli araçlarda kullanılabilir. Bu pil teknolojisinin lityum iyon pillere kıyasla çok daha ucuz olması, daha hızlı şarj edilmesi ve enerji yoğunluğun daha yüksek olması, elektrikli araçlarda yakın gelecekte kullanılacağını düşündürüyor.

Mercedes, yapmış olduğu açıklama ile katı hal pillerinin elektrikli araçlarda kullanılmasına gerek kalmayabileceğini ifade etti. Lityum iyon pillerde yapılan geliştirmeler, bu pillerdeki dezavantajların çok büyük bir kısmını ortadan kaldırdı.

Mercedes, katı hal pil teknolojisinin güvenli olduğunu vurguluyor, lakin lityum iyon pillerdeki gelişmeler nedeniyle bu teknolojiye gerek kalmayabilir. Yakın gelecekte elektrikli araçlarda kullanılan pillerin nasıl değişeceği net olarak görülecek.

Bu açıklamaları yapan Mercedes’in silikon anotlu bataryalar üzerinde çalıştığı öğrenildi. Yeni nesil bir anot ile mevcut bataryalardan daha hızlı şarj olan ve daha fazla elektrik depolayan bataryalar üretmek istediği ifade edildi.

İçeriğimizi Oylayın!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir