Tofas Defransiyel Tamir Fiyati
| |

Tofaş Defransiyel Tamir Fiyatı

Tofaş defransiyel tamir fiyatı, arızanın büyüklüğüne ve tamiri gerçekleştiren servisin / ustanın deneyimine göre değişir. Ayrıca tamirin yapıldığı şehir ve bölge dahi fiyatları etkiler. Yazımızın devamında Tofaş defransiyel tamir fiyatı ile ilgili merak ettiğiniz hususları bulabilirsiniz.

Tofas Defransiyel Tamir Fiyati 2024

Tofaş Defransiyel Tamir Fiyatı 2024

Tofaş diferansiyel tamiri fiyatları, 1.000 TL ile 3.000 TL arasında değişir. Arızanın büyüklüğüne bağlı olarak fiyatlar daha yüksek veya daha düşük seviyede olabilir. Tofaş modellerine göre diferansiyel tamiri fiyatları şu şekildedir:

ModelTamir Fiyatları
Şahin1.500 TL
Doğan1.700 TL
Doğan SLX1.750 TL
Kartal1.500 TL

 Buradaki fiyatlar, ortalama rakam olup, farklı unsurlara göre farklılık gösterir.

Tofaş Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır?

Diferansiyel veya halk arasında bilinen ismiyle defransiyel, motordan almış olduğu gücü tekerleklere iletir. Bu mekanizma, iki farklı bileşenin bir araya gelmesi ile oluşur. Bunlardan ilki tork dağıtıcısı olup, motordan gelen gücün iki yarım aksa dağılmasını sağlar. Diğeri ise diferansiyel dişlileridir.

Araçlar için diferansiyel büyük bir öneme sahiptir. Bu arızanın oluşması durumunda araç büyük olasılıkla kilitlenir ve yolda kalır. Ayrıca arızanın fark edilmeyerek aracın zorlanması durumunda hasar sadece bu bölümde kalmaz, şanzıman ve diğer önemli bölümlerin de arıza yapmasına neden olabilir. Bundan dolayı diferansiyel arızasının zamanında fark edilmesi çok önemlidir.

Diferansiyel arızası, farklı belirtilerle kendisini belli eder. Bu belirtiler aşağıdaki gibidir:

  • Aracın hızının artması ile birlikte alt bölümden belirgin bir uğultunun gelmesi
  • Vites değişimlerinde normal olmak bir ses duyulması
  • Diferansiyel bölgesinde aşırı yağ kaçaklarının olması
  • Aracın hızlanması ile titremelerin oluşması

Bu işaretlerin fark edilmesi durumunda zaman kaybedilmeden servise gidilmesi ve tamir işleminin gerçekleştirilmesi gerekir.

Tofas Defransiyel
Tofaş Defransiyel Tamir Fiyatı 4

Tofaş Diferansiyel Tamir Olur Mu?

Tofaş diferansiyel tamiri için genellikle parça değişimi yapılır. Arızanın kaynağındaki parçanın tamiri zor ve maliyetli olduğundan böyle bir yol tercih edilir.

Diferansiyel Bozulursa Ne Olur?

Diferansiyelin bozulması durumunda aracın kullanılmasında farklı problemler ortaya çıkar. Alttan ses gelmesi, hızlanınca aracın titremesi gibi problemlere rağmen sorun giderilmezse en sonunda araç hareket etmeyecek kadar arızalanır.


Özel İsimli Plaka Fiyatları

Carbon Clean Zararları

Enjeksiyon Arızası Tamir Fiyatı

EBD Arızası Nedir? Nasıl Çözülür?

İçeriğimizi Oylayın!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir