1 1

Xiaomi SU7 Sedan Dünya Pazarına Sunulmayacak

Ünlü elektronik eşya üreticisi Xiaomi’nin otomobil pazarına da gireceği daha önce açıklanmıştı. Elektrikli SU7 Sedan modelini yakında pazara sunacak olan Xiaomi’den ilginç bir açıklama geldi. Açıklama ile SU7 modelinin hangi pazarlara sunulacağı merak edilmeye başlandı.

Xiaomi SU7 Modeli Sadece Çin’de Satılabilir

Akıllı telefonlar ile kendini tanıtan Xiaomi, akıllı telefon pazarında belli bir yere gelince, farklı elektronik cihazları da üretmeye başladı. Elektrikli ev eşyaları ve kişisel eşyalar alanına sağlam bir giriş yapan Xiaomi, yakın zamanda elektrikli araç üretimi yapacağını da duyurdu.

Xiaomi, bir süredir geliştirme süreçlerine devam ettiği SU7 Sedan modelinde sona gelindiğini ve yakında pazara çıkacağını açıkladı. Bu açıklamalara ek olarak Çin’de büyük yatırımlar yaptığını ve pazarlama stratejisi gereğince önceliği iç pazara vereceklerini de ifade etti.

Xiaomi, elektrikli araç üretimi için Çin’de 10 milyar dolarlık bir yatırım yapmayı kabul etti. Bu yatırım miktarı ile yaklaşık 20 yıl içerisinde şirketin dünyadaki en önemli 5 elektrikli araç üreticisinden biri olması bekleniyor.

Yapılan açıklamalara ek olarak SU7 modeli ile ilgili bazı dedikodular da mevcut. Bu dedikoduların önemli kısmı aracın fiyatı ile ilgili. Yetkililer, çıkacak olan ilk aracın fiyatının düşük olmayacağını daha önce duyurmuştu. Bu bağlamda yeni modelin fiyatının 15.000 dolar ile 25.000 dolar arasında olması bekleniyor.

İçeriğimizi Oylayın!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir