Yağ Bakım Fiyatları
|

Adblue Fiyatları 2024 | Adblue Pompa Fiyat

Adblue fiyatları 2024 yılında markaya ve miktara göre farklılık göstermektedir. Yazımızın devamında adblue pompa fiyat hakkında merak ettiğiniz tüm detayları bulabilirsiniz.

Yeni nesil dizel motorlarda kullanılan bu çözelti, aracın doğaya saldığı zararlı gazların azaltılması görevini yapmaktadır. Araç içerisinde yeteri kadar adblue olmadığında, araç çalışmamaktadır. Bundan dolayı adblue iptali yapılmadıkça bu çözeltinin kullanılması zorunludur.

Adblue Fiyatları 2024

Adblue fiyatları, 30 TL ile 50 TL arasında değişmektedir. Buradaki rakam litre fiyatı olup, tercih edilecek miktara göre fiyat farklılık göstermektedir. Adblue; 5 litre, 10 litre ve 18 litrelik bidonlarda satılmaktadır. Ayrıca son dönemlerde yakıt istasyonlarında pompa ile de doldurulmaktadır.

Farklı markalara ait adblue fiyatları şu şekildedir:

Marka ismiFiyat (TL)
Opet 10 litre550 TL
Shell 10 litre380 TL
Polisan 10 litre310 TL
Polisan 5 litre170 TL
Polisan 18 litre530 TL
Valeno 10 litre250 TL
Shell 20 litre690 TL

Buradaki fiyatlar ortalama olup, internet üzerinden satış yapan sitelere ait rakamlardır. Direkt olarak yerinden bu markalar alındığında, fiyatlar daha uygun seviyede olacaktır.

Adblue Fiyatları 2023
Adblue Fiyatları 2024 | Adblue Pompa Fiyat 8

Adblue, internet haricinde oto servislerinde ve yakıt istasyonu gibi alanlarda satılmaktadır. Sürücüler açısından en kolay ulaşılacak yer yakıt istasyonları olduğu için buradaki fiyatların da yakından incelenmesi yararlı olacaktır.

Shell Adblue Fiyat
Adblue Fiyatları 2024 | Adblue Pompa Fiyat 9

Shell Adblue Fiyat

Shell adblue fiyat; 200 TL ile 700 TL arasında değişmektedir. Tercih edilecek şişenin büyüklüğüne göre fiyatlar değişmektedir. Litre fiyatına bakıldığında ise ortalama 32-38 TL olduğu ifade edilebilir.

Opet Adblue Fiyat
Adblue Fiyatları 2024 | Adblue Pompa Fiyat 10

Adblue Fiyat Petrol Ofisi

Adblue Petrol ofisi fiyatı, 200 TL ile 700 TL arasındadır. Buradaki litre fiyatı ise ortalama olarak 35 TL’dir. Küçük şişelerdeki litre fiyatı, büyük olanlara göre nispeten daha yüksektir. Bundan dolayı tasarruf için büyük şişelerin alınması daha doğru olacaktır.

Opet Adblue Fiyat
Adblue Fiyatları 2024 | Adblue Pompa Fiyat 11

Opet Adblue Fiyat

Opet adblue fiyat, ortalama 500 TL’dir. Litre fiyatı ise burada da yaklaşık olarak 35 TL’dir. Tercih edilecek şişe büyüklüğüne göre litre fiyatı farklılık göstermektedir.

Adblue Pompa Litre Fiyatı

Adblue pompa litre fiyatı, ortalama 25 TL’dir. Yakıt istasyonlarında, bidonla satılan adblue haricinde direkt olarak pompa ile konulan adblue da vardır. Kullanıcılar, pompa ile bu çözeltiyi araçlarına alabilmektedir. Pompa fiyatı ise nispeten daha uygundur.

Adblue Pompa Litre Fiyatı

Her ne kadar adblue pompa fiyatı daha uygun olsa da, tercih edilen yakıt istasyonu bu noktada oldukça önemlidir. Bazı yakıt istasyonlarında fiyatlar gerçekten uygun seviyedeyken, bazılarında ise anlamsız derecede yüksektir. Bundan dolayı farklı istasyonlardan fiyat alarak en uygun fiyata sahip seçeneği bulmanız daha doğru olacaktır.

Adblue Nedir? Ne İşe Yarar?

Adblue, saf su ile üre karışımından meydana gelen bir çözeltidir. İçerisindeki üre oranı yaklaşık olarak %33’tür. Dizel araçlarda kullanılan bu çözelti, egzoz dumanındaki zararlı gazların oranını azaltır. Böylece araçların çevreye olan zararları minimize edilir.

Araçların çevreye zarar vermemesi için geliştirilen teknolojinin çalışması için araçlarda her zaman bu sıvının olması gerekir. Yakıtla birlikte kullanılır ve zaman içerisinde azalarak biter. Bitmeden önce ekleme yapmak ve eski seviyesine getirmek son derece önemlidir.

Yeni nesil araçlar seyir halindeyken adblue biterse uyarı ışığını açar ve sürücülere bu sıvıyı doldurmaları gerektiğini hatırlatır. Bu şekilde en yakın benzin istasyonuna gidilebilir. Ancak uyarı ışığı yandıktan sonra motor kapatılırsa, adblue eklenmeden sistem aracın çalışmasına izin vermez. Dolayısıyla mutlaka zamanında doldurulması gereken bir sıvıdır.

Araclar Ne Kadar Adblue Tuketir
Adblue Fiyatları 2024 | Adblue Pompa Fiyat 12

Araçlar Ne Kadar Adblue Tüketir?

Adblue tüketimi, aracın markasına ve modeline göre farklılık gösterir. Ayrıca aracın nasıl kullanıldığı ve sürüş tarzı da bu noktada etkilidir. Esasında tüketim miktarı, yakıt miktarı ile orantılıdır.

Araçların marka ve modellerine göre değişse de, bir aracın adblue tüketimi; yakıt tüketiminin 20’de 1’i kadardır. Yani 20 litre mazot tüketen araçlar, yaklaşık 1 litre adblue tüketir.

Adblue fiyatları 2024 hakkındaki güncel bilgileri sizler için derledik. Konuya ilişkin görüşlerinizi ve fikirlerinizi, yorum olarak bize iletebilirsiniz.

1 bidon adblue kaç lira?

Adblue litre fiyatı ortalama 30 TL’dir. Bidonun büyüklüğüne göre fiyat da değişir.

1 litre adblue kaç km gider?

Adblue tüketimi, yakıt tüketiminin %5’i kadardır. 1 litrede 8 litre mazot yakan bir araç, ortalama 0,4 litre adblue yakar.


İlginizi Çekebilir;

4.7/5 - (4 oy kullanıldı.)

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir