1 6

İçten Yanmalı Motor Yasağı Gözden Geçirilebilir

Porsche finans müdürü olan Lutz Meschke, AB’nin içten yanmalı motor yasağını gözden geçirebileceğini ifade etti. Porsche Macan tanıtımında konuşan finans müdürü, AB’nin 2035 yılında getireceği yasağı erteleyebileceğini ileri sürdü.

Elektrikli Porsche Macan’ın tanıtımından sonra markanın finans müdürü olan Lutz Meschke ilginç açıklamalar yaptı. Meschke, 2035’te getirilecek olan içten yanmalı motor yasağının ertelenebileceğini belirtti. Bu ifadelerine dayanak olarak da içten yanmalı motorların sonlandırılmasına yönelik olarak ciddi tartışmaların olduğunu gösterdi.

AB’de elektrikli araçlara olan ilgi ilk zamanlarda yüksek iken, son dönemlerde bu ilginin azalmaya başladığı fark ediliyor. Elektrikli araç teşviklerinin azalması, şarj istasyonlarının halen yeterli seviyede olmaması gibi problemler, bu yavaşlamaya neden oluyor.

AB’de Elektrikli Araç Teşvikleri Geri Gelebilir

Meschke, elektrikli araçlardaki siparişlerin istenen seviyeye gelmemesi durumunda AB genelinde yeniden elektrikli araçlara teşviklerin gelebileceğini ifade etti. Ancak buna rağmen işler istenen şekilde gitmezse içten yanmalı motor yasağı ertelenebilir veya kademeli bir yasağa dönüştürülebilir.

Birleşik Krallık, 2030 yılından itibaren içten yanmalı motorları yasaklayacağını duyurmuştu. Ancak yaşanan gelişmeler üzerinde bu kararını 5 yıl erteledi. Benzer bir durumun AB üyesi ülkelerde de geçerli olabileceği düşünülüyor. Zira elektrikli araçların yaygınlaşması, halen istenen hızda gerçekleşmiyor.

AB’nin 2035 yılı kararında değişikliğe gidip gitmeyeceği halen bilinmezken, elektrikli araçların bir şekilde yaygınlaşacağına ve içten yanma motorların geçmişte kalınacağına inanılıyor.

İçeriğimizi Oylayın!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir