1 6

Tesla İndirimleri Devam Ediyor

Tesla, elektrikli araç alanındaki payını korumak için indirimlerine devam ediyor. Daha önce Çin’deki araçlarında ciddi bir indirime giden firma, şimdi ise Avrupa’daki araçların fiyatlarında indirime gidiyor.

Elektrikli araç denildiğinde akla gelen ilk marka olan Tesla, bu alana giren farklı markaların ardından pazardaki payını korumaya çalışıyor. Bunun için fiyatlarında ciddi indirimler yapan firma, daha önce Çin’de indirim yapmış ve o dönemde, bu indirimlerin dünya geneline yayılacağı ifade edilmişti. Şimdi ise Avrupa’da indirime gidiyor.

Tesla Pazardaki Payını Korumaya Çalışıyor

Elektrikli araç piyasasına farklı markaların girmesi ile birlikte Tesla’nın pazardaki payı giderek düşüyor. Alman markalarının geliştirdiği başarılı araçlar, elektrikli araç konusundaki alternatifleri ciddi şekilde artıyor. Üstelik Çin’den gelen ve uygun fiyatlı olan araçlar da bu noktada Tesla’ya ciddi bir sorun oluşturuyor.

Almanya’da açıklanan son verilere göre Tesla, elektrikli araç satışında zirveyi Volkswagen’e kaptırmış durumda. Volkswagen’in buradaki payı %13,5 olurken, Tesla’nın payının ise %12 olduğu açıklandı. Tüm bu gelişmeler nedeniyle Tesla, Avrupa’da indirime gitme kararı aldı.

Son yapılan indirimlerin ardından fiyat değişimleri şu şekilde oldu:

  • Model Y RWD, 44.890 € seviyesinden 42.990 € seviyesine geriledi.
  • Model Y (Uzun Menzil), 55.000 € seviyesinden 50.000 € seviyesine indi.
  • Model Y (Performans), 60.000 € seviyesinden 55.000 € seviyesine geriledi.

Çin’de ve Avrupa’da fiyatlar düşmesine karşın Türkiye’deki Tesla fiyatlarında henüz bir değişiklik yapılmadı.

İçeriğimizi Oylayın!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir