1 5
|

Ford Uygun Fiyatlı Elektrikli Otomobil Üretecek

Elektrikli otomobillere olan ilginin artması, markaların bu pazara olan ilgilerini artıyor. Ford, bu ilgiyi uygun fiyat avantajı ile değerlendirmek için düğmeye bastı. Ford’un ucuz elektrikli otomobil üretmek için bir ekip kurduğu ve ekibi de eski Tesla çalışanı Alan Clarke’ın yönettiği ortaya çıktı.

Ford CEO’su yapmış olduğu açıklamalar ile şirketin uygun fiyatlı otomobil üretme misyonuna çok yaklaştığını aktardı. Açıklamada, şirketin yetenekli kişilerden oluşan bir ekip kurduğu ve bu ekibin bir süredir çalışmalar yaptığına vurgu yapıldı.

Ekibin başında Tesla’da yaklaşık 12 yıl görev yapan Alan Clarke’ın yer alması, Ford adına heyecan verici bulunuyor. Clarke ve ekibi sadece elektrikli araç geliştirmiyor, aynı zamanda müşteri ihtiyaçlarına etkili olarak yanıt veren araçlar üretmeyi amaçlıyor.

Ekibin bir diğer hedefi ise uygun fiyatlı araçlar üretmek. Zira Çinli şirketlerin uygun fiyatlar ile piyasada yer aldığı bilinen bir durum. Rekabetçi fiyatlar için Ford araştırmalarını devam ettiriyor.

Uygun Fiyatlı Elektrikli Otomobiller İçin Platform Geliştiriliyor

Ford, uygun fiyatlı elektrikli otomobil konusunda ciddi yatırımlar yapıyor. Son açıklanan verilere göre bu çalışmalar nedeniyle 1,5 milyar dolarlık bir zarar söz konusu. Şirket, üretim için esnek platform geliştiriyor. Düşük maliyetli araçların bu platform üzerinden üretileceği aktarılıyor.

Ford, çalışmalarına hız vermesine karşın halen Ar-Ge aşamasında. Bundan dolayı geliştirilecek araçların en erken 2026 yılında pazara sunulması bekleniyor.

İçeriğimizi Oylayın!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir